Pioli wytłumaczył wypożyczenie Caldary. Simon Kjaer praktycznie zawodnikiem Milanu

Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images

Serwis Football-italia.net cytuje wypowiedz Stefano Pioliego z konferencji przedmeczowej, w której szkoleniowiec tłumaczy decyzję klubu w sprawie wypożyczenia Caldary do Atalanty.

Warto jeszcze nadmienić, że Orobici będą mieli możliwość wykupienia Włocha po 18-miesięcznym wypożyczeniu, płacąc tylko 15 milionów euro. Jest to relatywnie niska kwota, biorąc pod uwagę fakt, że Rossoneri pozyskali go za 35 milionów euro.

Mattia Caldara zarabia obecnie 2.2 miliona euro za sezon i bardzo prawdopodobne, że tutaj również zarząd AC Milan poszedł na ustępstwo i będzie finansował część jego pensji – jednak ta informacja wciąż nie jest potwierdzona.

Wypożyczenie Caldary? Przeanalizowaliśmy fizyczne oraz techniczne aspekty. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zmiany, to jest to spowodowane tym, że rozważamy inne rozwiązanie na jego pozycji.

Stefao Pioli [wolne tłumaczenie]

W mediach mówi się, że następcą Caldary może zostać Simon Kjaer, co pierwotnie było sprowadzane do wymiany pomiędzy klubami. Ostatecznie wypożyczenie jest osobną transakcją, a dziennikarze nie piszą o wykonaniu przez Rossoneri kroku do pozyskania zawodnika Atalanty (wypożyczonego z Sevilli).

[19:20] Włoscy dziennikarze jednogłośnie potwierdzają, że Simon Kjaer praktycznie jest już piłkarzem AC Milan. Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie.


Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments