Wypowiedzi Giampaolo po porażce z Udinese. Szykuję się zmiana ustawienia?

acmilan.com

Marco Giampaolo udzielił kilku wypowiedzi dla dziennikarzy Sky Sport na temat dzisiejszego, przegranego spotkanie przeciwko Udinese i zasugerował, że może spróbować innego ustawienia niż pierwotnie trenował.

Oprócz wyniku, ponieważ przegrywanie nigdy nie jest dobre, ten mecz dał mi wiele cennych wskazówek.

Czasami jesteś w stanie odczytać, co drużyna robi dobrze, a co źle. Ja postaram się wykroczyć poza wynik i dogłębnie przeanalizować przebieg całego spotkania.

Jest wiele rzeczy, nad którymi muszę się zastanowić. Posiadanie musi przełożyć się na ofensywne zagrania, ale prawdopodobnie nie była to nasza wina, ponieważ Udinese ma cechy, które mocno utrudniają grę.

Zastanowię się nad grą trójką napastników i przeanalizuję zdolność do zaadaptowania przez nich tego, czego oczekuję. Muszę przestać starać się zmusić ich do zrobienia czegoś, co nie leży w ich naturze.

Marco Giampaolo

Moja wizja Milanu jest zupełnie inna. Tu nie chodzi tylko o Suso i Castillejo, ale również o Piątka. Ma wyćwiczone poruszanie się jak środkowy napastnik.


Suso jest niezwykłym graczem, ale prawdopodobnie ma inny cechy niż te, które od niego oczekuję. Musimy sprawić, aby mógł grać w naturalny sposób, co może oznaczać przejście na 4-3-3.


To nie jest ich wina. Ciężko pracowali, ale muszę przestać próbować zmienić ich naturę. To nie jest moja praca. Musze postarać się wyciągnąć z nich najwięcej, jak tylko się da.


Do dzisiaj nie widzieliśmy tego aż tak wyraźnie. Zakładem, że Suso po prostu zostanie trequartistą, ale musimy wyjść poza to. Musimy przyjąć pewne założenia i ponownie przeorganizować naszą grę.


Nawet jeżeli wygralibyśmy to spotkanie, to postąpiłbym tak samo. Nie podoba mi się poruszanie tej drużyny w ataku, oni nie są do tego stworzeni.


Nie zrzucam z siebie odpowiedzialności, po prostu chce przekazać, że muszę skupić się na innych detalach niż początkowo zakładałem.

Marco Giampaolo

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments