Konferencja z udziałem Giampaolo: Angel Correa? Nie wiem kto to

acmilan.com
acmilan.com

Zapis z przedmeczowej konferencji z udziałem Marco Giampaolo. Już jutro ekipa Rossoneri zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Udinese. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Ciężko pracowaliśmy, ale będziemy grać jutro bez kilku zawodników. W normalnych warunkach jest więcej czasu na odpowiednie przygotowanie do nadchodzącego sezonu, ale przez brak niektórych zawodników, mieliśmy mniej czasu.

Zawodnicy, którzy byli z nami od początku ciężko trenowali i spisali się bardzo dobrze.

Wolimy mieć problemy w trakcie przygotować do sezonu, bo wtedy możemy odpowiednio na nie zareagować. Podczas rozgrywania ICC napotkaliśmy kilka problemów wynikających z gry nowym system, ale spisaliśmy się dobrze. Nie tak dobrze, jak bym tego oczekiwał, ale to część tej podróży [wdrażania schematów].

Marco Giampaolo

Najważniejsze, że piłkarze słuchają moich instrukcji i dostosowują się do pomysłów.

To jest niesamowita szansa dla mnie i zawodników. Wszyscy pozytywnie się zapatrujemy na to wyzwanie. Musimy ciężko pracować i dobrze się spisywać. Drużyna żyję pasją. Mam wizję. Wiem, gdzie musimy się udać i jak się mamy tam dostać.

Pracowaliśmy nad różnymi rzeczami. Możliwe, że dam jutro zagrać Bennacerowi, ale są też inni piłkarze, którzy oferują więcej na ten moment.

Jutro drużyna musi walczyć. 11 piłkarzy wyjdzie na boisko i muszą pokazać determinacje do zwycięstwa.

Marco Giampaolo

Trenuję Suso i mam nadzieje, że da radę zaadaptować się do sposobu gry, który od niego wymagam. Każdy widzi w nim skrzydłowego, ponieważ zawsze tam grał, ale Suso jest zdeterminowany do gry w sposób, który my preferujemy. Dobry, ofensywny zawodnik jest w stanie poradzić sobie wszędzie.

Nie martwię się o Piątka. To zawodnik z bardzo określoną charakterystyką. Pozostawianie go odizolowanym od reszty nie jest najlepszym wyjściem. Musi grać z kimś obok siebie, bo inaczej nie poradzi sobie z obrońcami.

Być może ma problemy z przystosowaniem się do nowego systemu. Miał swoje szanse, aby zdobyć bramkę, ale mu nie wyszło. Nie martwię się tym. Zależy mi na dobrej grze całej drużyny. Musimy tworzyć sytuację, które pozwolą nam na zwycięstwo.

Piątek ma instynkt, który sprawia, że dobrze wykańcza akcję. Naszym celem jest przybliżenie go do zdobywania tak wielu bramek, jak to tylko możliwe.

Marco Giampaolo

Mam szczęście, że mogę współpracować z dyrektorami, którzy byli świetnymi piłkarzami. Dobrze rozumieją, co musi zostać zrobione. Nie mogę narzekać, ponieważ nie brakuję skupienia oraz pasji.

Zrobimy wszystko, aby zebrać pochwały. Pracuję przez 18 godzin każdego dnia. 12 godzin spędzam w Milanello, a pozostałe 6 przepracowuję w domu. W tej pracy nie możesz bać się niczego. To jest dobre wyzwanie i jestem na nie gotowy. Mamy wszystko, aby stworzyć niesamowitą atmosferę wokół drużyny.

Naszym celem jest dostanie się do Ligi Mistrzów, ale w grze jest bardzo dużo zespołów. Klub taki jak Milan musi walczyć o zakwalifikowanie do Ligi Mistrzów. Nie jesteśmy tutaj po to, aby być dodatkiem, będziemy walczyć o nasz cel.

Marco Giampaolo

Zdenerwowałem się z powodu straty Biglii. On jest profesjonalistą i zawodnikiem, który bardzo dobrze zaadaptował się do mojego stylu gry. Bardzo podobało mi się to, co od niego widziałem. Do tego dochodzą piłkarze, którzy wypadli na trochę dłużej [Caldara i Theo]. Wszyscy oni pracują, aby powrócić do drużyny. Jest różnica pomiędzy byciem zdrowym, a byciem zdrowym z powodu spotkania. Musimy wszystko przemyśleć.

Kto będzie wykonywał rzuty karne? To będzie Piątek.

Nie mogę rozmawiać na temat okna transferowego i nie myślę o tym. Nie chce marnować mojej energii. Tak jak mówiłem, dyrektorzy dobrze wiedzą, kogo potrzebuję. Dobrze wiedzą, co mają robić.

Derby? Chce zobaczyć idealnie spisujący się Milan w każdym spotkaniu. Z doświadczenia wiem, że czasami odstajesz na 2-3 kroki, aby potem być z przodu. Na końcu i tak wszystko zależy od piłkarzy.

Marco Giampaolo

Były pogłoski, że Andre Silva był bliski sprzedaży, ale wrócić po testach medycznych. On jest zawodnikiem Milanu i ciężko na to pracuję. To co się wydarzy w przyszłości nie ma znaczenia. Wierze, że każdy z piłkarzy zachowa się profesjonalnie.

Angel Correa? Nie wiem kto to.

Nie wydaje mi się, że pierwsze trzy spotkania będą w jakikolwiek sposób decydujące, ale mogą wpłynąć na morale. Trzeba poczekać z osądem.

Leao oraz Duarte? Ciężko pracowali, ale trenują za krótko.

Marco Giampaolo

Kamil Owczarek

Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!
0 0 vote
Article Rating
Kamil Owczarek

Autor: Kamil Owczarek

Zapalony fan piłki nożnej i eSportu. Od dziecka kibic Rossoneri oraz Los Blancos. Jeszcze zanim skończę 50-tkę, zobaczę AC Milan ponownie na szczycie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments